Agile Coaching Academy
Intensywne warsztaty przygotowujące do roli Agile Coacha, pozwalające poznać metody pracy coachingowej oraz rozwiązywania typowych problemmów przy transformacjach.
Jak wziąć udział w tym szkoleniu?
Opis szkolenia
Dojrzały Scrum Master zdaje sobie sprawę, że jego praca nie polega na rysowaniu wykresu Burndown ani prowadzeniu spotkań. Po opanowaniu mechanicznego Scruma i wejściu na poziom mistrza w Profesjonalnym Scrumie, Agile Coaching jest kolejnym krokiem, naturalną drogą rozwoju dla praktyków.
Agile Coaching Academy polecamy szczególnie osobom, które:
- znają już Agile w ogólności i Scrum w szczególności – potrafią posługiwać się określonymi praktykami i technikami,
- chcą się rozwijać w kierunku wspierania innych – zespołów, menedżerów i Scrum Masterów – oraz wspierania procesów zmian (tzw. transformacji),
- ich wcześniejsze doświadczenie wskazuje, że nie mieli doświadczenia i przygotowania związanego z psychologią grupy, coachingiem.
Każda edycja Agile Coaching Academy to:
- dwa razy po dwa dni intensywnych zajęć z trenerami i zaproszonymi ekspertami – gośćmi,
- dwa razy po dwa dni pracy w grupie doświadczonych praktyków metod zwinnych,
- warsztatowa forma spotkania – niezbędna teoria poparta ćwiczeniami,
- możliwość ćwiczenia nowych umiejętności w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku,
- drukowane materiały,
- dyplom będący potwierdzeniem Twojego udziału w zdobywaniu wyższych kwalifikacji.
Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymują dostęp do ekskluzywnej grupy on-line dla absolwentów Agile Coaching Academy, w ramach której dostępne będą:
- dodatkowe materiały – artykuły, filmy video,
- spotkania on-line – webinary i hangouty z zaproszonymi gośćmi,
- grupa dyskusyjna umożliwiająca uzyskanie wsparcia w problemach jakie napotkasz w swojej pracy,
- zniżki na konferencje i szkolenia dla Ciebie i Twojego zespołu,
- oferty pracy dla Agile Coachów,
- Szkolenie realizujemy we współpracy z Qagile, dzięki czemu jest ono prowadzone przez dwóch trenerów Professional Scrum Trainer, Krystiana Kaczora i Andy’ego Brandta.
Program szkolenia
Agile Coaching Academy to grupa ograniczona do kameralnego grona doświadczonych praktyków oraz dwóch trenerów PST i zaproszonych specjalistów.
Warsztaty podzielone są na 3 zasadnicze części:
I Zjazd
Pierwszy zjazd to intensywne przygotowanie do pracy własnej między zjazdami w zakresie podstawowych założeń i technik profesjonalnego coachingu. Dwa dni poświęcone są nauce konkretnych technik. Podczas pierwszego Zjazdu poruszane są tematy takie jak:
- Kompetencje i zakres działań Agile Coacha
- Coaching – założenia, podejście, różnice w stosunku do innych metod pracy z ludźmi/grupami
- Mocne cele
- Prowadzenie rozmowy coachingowej – raport, słuchanie, podstawowe narzędzia lingwistyczne
- Struktura i prowadzenie sesji coachingowej
Dużą część czasu wypełniają praktyczne ćwiczenia – uczestnicy w trójkach ćwiczą omawiane techniki. Na koniec I Zjazdu uczestnicy wiedzą jak poprowadzić krótką ale kompletną sesję coachingową. Ogromną część pracy uczestnicy wykonują w trakcie trwania Zjazdu, a także bezpośrednio po jego zakończeniu, pracując już we własnych organizacjach.
Praca pomiędzy zjazdami
Każdy z uczestników pomiędzy zjazdami ma za zadanie przeprowadzić kilka kompletnych, realnych sesji coachingowych. Ma to na celu wypróbowanie nabytych umiejętności w rzeczywistej pracy, ugruntowanie ich poprzez ich używanie i przekonanie się o ich wartości (bo ta widoczna jest często dopiero po pewnym czasie).
W przerwie pomiędzy zjazdami możliwa jest również organizacja godzinnego webinaru, podczas którego uczestnicy mogą skonsultować się z trenerami oraz innymi uczestnikami na temat problemów, które napotkali podczas stosowania technik lub podzielić się nowo zdobytymi doświadczeniami.
II Zjazd
Drugi Zjazd składa się z dwóch głównych części.
Pierwsza część skupia się na rozwinięciu umiejętności i kompetencji coachingowych uczestników poprzez nie tylko przećwiczenie technik poznanych podczas I Zjazdu, ale również dyskusję na temat sesji przeprowadzonych w przerwie między Zjazdami. Drugim aspektem jest rozszerzenie technik coachingu indywidualnego na pracę z grupą, która pozwoli oddziaływać na zespoły.
Druga część spotkania poświęcona jest tematowi transformacji Agile i sposobowi działania Agile Coacha w różnych sytuacjach. Praca opiera się na case-study konkretnej firmy i projektu, w który byli zaangażowani Agile Coachowie. Wzbogacony został on o dodatkowe elementy, które pozwolą na przećwiczenie określonych praktyk coachingowych na grupie ludzi.
Zbudowana autentyczna sytuacja w zespole pozwoli wykorzystać schemat – przedstawienie sytuacji, dyskusja i przedstawienie propozycji działania
Miesiąc po zakończeniu warsztatów odbywa się drugi webinar podczas, którego uczestnicy mogą przećwiczyć po raz kolejny poznane techniki oraz sytuacje z zespołów.
Profil trenera
Warunki zakupu
Warsztaty to dwa zjazdy po dwa dni.
Uczestnictwo w Akademii kosztuje 5200 zł netto za osobę i jest dostępne wyłącznie dla osób posiadających certyfikat Professional Scrum Master albo Certified Scrum Master lub co najmniej rok praktyki w roli Scrum Mastera lub równoważnej.
Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT.
Cena zawiera:
- 2 razy po 2 dni intensywnych warsztatów prowadzonych przez dwóch trenerów PST,
- drukowane materiały szkoleniowe,
- lunch, kawę, herbatę, napoje i przekąski w ciągu każdego dnia warsztatów,
- dyplom uczestnictwa,
- bezterminowe uczestnictwo w specjalnej grupie on-line.
Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji.
Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność kolejność odesłania formularzy.
Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane.
W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem.
W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail szkolenia@codesprinters.com lub telefonicznie +48 (12) 379 34 14.
Powiadomienie o nowych terminach
Obecnie brak zaplanowanych terminów szkoleń publicznych obejmujących to szkolenie. Możemy poinformować cię gdy tylko pojawi się możliwość uczestnictwa w tym szkoleniu. Użyj formularza poniżej aby pozostawić swoje dane kontaktowe.
Zapytanie o prywatne szkolenie
Możemy zrealizować to szkolenie w twojej organizacji w formie zamkniętej (niepublicznej). Użyj przycisku poniżej aby przekazać nam informacje niezbędne do przygotowania oferty.