Warsztaty User Stories
Warsztaty User Stories to intensywne szkolenie, na którym uczestnicy uczą się tworzyć i spisywać wymagania biznesowe w postaci User Stories.
Jak wziąć udział w tym szkoleniu?
Opis szkolenia
Warsztaty Agile Product Management – User Stories to intensywne szkolenie podczas którego uczestnicy nabywają umiejętności tworzenia i spisywania wymagań biznesowych w postaci User Stories. Oprócz przekazania wiedzy teoretycznej o User Stories i praktycznych ćwiczeń z ich tworzenia, podczas szkolenia omawiamy jak tego typu wymagania najlepiej implementować. Około dwóch trzecich czasu trwania warsztatu uczestnicy spędzają na praktycznej pracy z definiowaniem i doskonaleniem User Stories.
Dla kogo?
Warsztaty skierowane są przede wszystkim do:
- Product i Project Managerów
- Developerów
- Testerów
- Analityków biznesowych i technicznych
- Product Ownerów i Scrum Masterów
Dlaczego User Stories?
Nie jest możliwe napisanie kompletnych, niewymagających dalszej dyskusji i niezmiennych w czasie wymagań. To, co zapisujemy w wymaganiach, służy jedynie przypomnieniu już odbytej konwersacji, lub zachęca do dalszej dyskusji. Co więcej, formułując wymagania łatwo nieświadomie określić nie tyle potrzebę lub cel do osiągnięcia, ale opisać gotowe rozwiązanie lub – co gorsza – sposób jego realizacji.
User Stories, jak każda historia, opisują aktora-bohatera, który w określonej sytuacji lub okolicznościach stara się osiągnąć jakiś cel – uzyskać wartość. User Stories odpowiadają zatem przede wszystkim na pytanie po co jakaś funkcjonalność jest robiona i kto jej będzie używał. Sposób realizacji wymagania zapisanego jako User Story pozostaje otwarty. Doprecyzowaniu służy dyskusja i zdefiniowane dla wymagania kryteria akceptacyjne.
Zaletą User Stories jest język, jakim są opisywane: nie-techniczny, najczęściej mocno osadzony w domenie biznesowej związanej z danym produktem. Ten format opisu jest zrozumiały dla wszystkich uczestników procesu: interesariuszy, klientów, użytkowników, członków zespołów developerskich. Zwartość zapisu powoduje, że łatwo pracować z takimi wymaganiami: dekomponować zbyt duże lub skomplikowane, planować iteracje lub wydania, oceniać wartość i określać, co jest niezbędne, co przydatne, a co niepotrzebne.
Potrzebujesz więcej narzędzi niż User Stories?
Warsztaty User Stories warto uzupełnić Warsztatami Story Mappingu. Można też wziąć udział w obu tych szkoleniach na raz w ramach Warsztatów Zarządzania Wymaganiami w Agile.
Program szkolenia
Warsztat to jeden dzień wypełniony na przemian zagadnieniami teoretycznymi i praktycznymi ćwiczeniami.
Program warsztatu przedstawia się następująco:
- Czym są wymagania?
- Problemy ze wspólnym rozumieniem wymagań.
- I.N.V.E.S.T.
- 3C.
- User Stories:
- Jak pisać User Stories?
- Jak definiować kryteria akceptacyjne?
- Do czego wykorzystujemy User Stories?
- Zalety i wady takiego podejścia do spisywania wymagań.
- Praca z User Stories:
- Jak dzielić (dekomponować) wymagania?
- Jak radzić sobie z typowo technicznymi wymaganiami?
- Jak unikać narzucania rozwiązań przy definiowaniu wymagań?
- I.N.V.E.S.T. a User Story.
- Kto powinien pisać User Stories?
- User Stories w kontekście celów biznesowych i planowania.
- User Stories i inne techniki:
- persony,
- Impact Mapping.
- Planowanie wydań.
- Tworzenie User Stories tak, by możliwe było efektywne optymalizowanie zakresu pracy.
Warunki zakupu
Szkolenie organizowane jest wyłącznie w formie zamkniętej na zamówienie. Warsztaty Agile Product Management – User Stories są „szyte na miarę”, możemy dostosować ich zakres do indywidualnych potrzeb uczestników.
Cena szkolenia jest uzgadniana indywidualnie w zależności od wielkości grupy, lokalizacji szkolenia oraz zakresu współpracy.
Cena warsztatu zawiera:
- 1 dzień intensywnego treningu z tworzenia User Stories,
- materiały szkoleniowe.
W celu ustalenia cen i terminu szkolenia zapraszamy do kontaktu poprzez:
- formularz zamówienia szkolenia zamkniętego (przycisk poniżej),
- e-mail: szkolenia@codesprinters.com,
- telefon: +48 (12) 379 34 14
Informacje dodatkowe
Warsztaty User Stories stanowią, obok Warsztatów Story Mappingu, jeden z elementów składowych dwudniowego szkolenia Zarządzanie Wymaganiami w Agile, które organizowane jest w formie otwartej (publicznie dostępna rejestracja). Skontaktuj się z Code Sprinters aby dowiedzieć się kiedy ponownie będzie organizowane takie szkolenie.
Zapytanie o prywatne szkolenie
Możemy zrealizować to szkolenie w twojej organizacji w formie zamkniętej (niepublicznej). Użyj przycisku poniżej aby przekazać nam informacje niezbędne do przygotowania oferty.
Zwracamy uwagę, że szkolenie to jest dostępne wyłącznie na zamówienie i nie organizujemy go w formie publicznej z otwartą rejestracją dla uczestników.
Sprawdź inne szkolenia
Professional Scrum Facilitation Skills
Professional Scrum Facilitation Skills™ to interaktywny warsztat zaprojektowany tak, aby pomóc praktykom Scrum rozwinąć sposób myślenia facylitatora, rozwinąć umiejętności facylitacji oraz dowiedzieć się jak wybrać skuteczne techniki facylitacji dla różnych okoliczności. Czytaj dalejZarządzanie Wymaganiami w Agile
Naucz się jak w praktyce użyć Story Mappingu, Impact Mappingu, User Stories i innych narzędzi do pracy z wymaganiami i Backlogiem Produktu. Poznaj techniki dekompozycji wymagań, definiowania Kryteriów Akceptacyjnych, planowania i prognozowania w Agile. Zacznij naukę: 483.73 PLN Czytaj dalejSamoorganizacja w zespole zwinnym
Dwudniowy warsztat, w czasie którego uczestnicy poznają model samoorganizacji, poziomy delegacji, role zespołowe, dynamikę zmiany grupy w zespół i zasady udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej. Przez dwa dni warsztatów teoria jest przeplatana z praktycznym wykorzystaniem poznawanych pojęć i modeli w odniesieniu do przygotowanego przypadku i doświadczeń uczestników. Czytaj dalej