Professional Scrum Master – Advanced

Zaawansowane warsztaty dla Scrum Masterów – zwiększ zrozumienie odpowiedzialności, prawidłowej postawy Scrum Mastera, jeszcze lepiej pracuj z Zespołem, Product Ownerem i managerami.

Czego się nauczysz?

Podczas Professional Scrum Master – Advanced dowiesz się:

 • Jakie umiejętności i postawy, praktyki i narzędzia charakteryzują dobrego Scrum Mastera
 • Jakimi zasadami i wartościami Scruma powinien kierować się Scrum Master podczas podejmowania decyzji
 • W jaki sposób Scrum Master może wspierać Developerów i Product Ownera, aby ich praca była bardziej efektywna
 • W jaki sposób Scrum Master może zmieniać otoczenie Zespołu – a więc organizację – tak, aby było ono bardziej przyjazne dla metod Agile
 • Jakie techniki i metody pomogą Scrum Masterowi pracować z interesariuszami w taki sposób, aby mógł on lepiej wspierać swój Zespół Scrum

Udział w ćwiczeniach i dyskusji z trenerem oraz innymi Scrum Masterami pozwoli zobaczyć w nowym świetle swoje dotychczasowe doświadczenie jako Scrum Master, a dzięki temu lepiej wykorzystać je do dalszego rozwoju.

Jak wziąć udział w tym szkoleniu?

Szkolenie online Bierzesz udział w szkoleniu online przez Internet wraz z trenerem i innymi uczestnikami. Szkolenia odbywają się w zaplanowanych terminach. Terminy szkoleń
Szkolenie stacjonarne Bierzesz udział w szkoleniu na sali wraz z trenerem i innymi uczestnikami. Szkolenia odbywają się w zaplanowanych terminach i lokalizacjach. Zamów szkolenie

Opis szkolenia

Professional Scrum Master – Advanced (PSM–A) to zaawansowane warsztaty dla Scrum Masterów posiadających już co najmniej roczne doświadczenie. Ich celem jest pogłębienie zrozumienia Scrum oraz tego jakich usług dostarcza Scrum Master Developerom, Product Ownerowi i całej organizacji. Warsztaty nie są – jak Scrum Master Toolbox – skupione na konkretnych technikach, ale na całościowym pogłębieniu i poszerzeniu rozumienia postawy i odpowiedzialności Scrum Mastera.

Czym różni się PSM–A od PSM?

Szkolenie PSM-A nie jest przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją drogę jako Scrum Masterzy. Dla nich przeznaczone jest szkolenie Professional Scrum Master (PSM), które stanowi doskonały wstęp do poznania Scruma oraz odpowiedzialności Scrum Mastera. Dzięki koncentracji na dobrym zrozumieniu Scrum – dlaczego działa on tak a nie inaczej – oraz postaw Scrum Mastera jest to bardzo dobre szkolenie dla osób, które chcą poznać Scrum oraz dla osób, które właśnie zostały, lub zamierzają zostać Scrum Masterami.

Professional Scrum Master – Advanced są zaawansowanymi warsztatami, kontynuacją zagłębiania się w odpowiedzialność Scrum Mastera, które pomogą uczestnikom lepiej zrozumieć postawy charakteryzujące dobrego Scrum Mastera. Pokazują one też w jaki sposób pomaga on Zespołowi Scrum, Product Ownerowi oraz całej organizacji. Uczestnicy zdobędą również wiedzę na temat efektywnych praktyk i umiejętności, które pozwolą im doskonalić warsztat Scrum Mastera. Z tego powodu PSM-A polecane jest osobom mającym już co najmniej rok doświadczenia w pełnieniu odpowiedzialności Scrum Mastera

Online Stacjonarne

Warsztaty te zostały stworzone na bazie praktycznych doświadczeń – przez Scrum Masterów dla Scrum Masterów.  Professional Scrum Master – Advanced jest więc skoncentrowane na facylitacji, budowaniu i wspieraniu przejrzystości oraz wspólnym odkrywaniu rozwiązań w oparciu o doświadczenie grupy i wartości Scrum.

W czasie trzech intensywnych dni, uczestnicy poznają najistotniejsze elementy, które wpływają na rozwój Scrum Mastera. Dowiedzą się m.in. w jaki sposób zasady i wartości Scrum pomagają Scrum Masterom w podejmowaniu decyzji i w jaki sposób Scrum Master może wpływać na środowisko, w jakim pracuje Zespół Scrum, tworząc tym samym warunki do rozwoju zwinności. Rola doświadczonego Scrum Mastera jest złożona, dlatego powinien on przyjmować różne postawy, zależnie od potrzeb. Kolejnym zadaniem Scrum Mastera jest pomoc zarządowi i innym interesariuszom w organizacji w zrozumieniu korzyści, jakie niesie ze sobą Agile i praca w Scrumie. Dlatego doświadczony Scrum Master powinien posiadać szeroką wiedzę, dzięki której zyska zaufanie tak Zespołu jak i interesariuszy.

Podczas warsztatów, prowadzący je trener podzieli się swoimi doświadczeniami, a także zaproponuje ćwiczenia, które pozwolą w praktyczny sposób poznać narzędzia i techniki pracy dobrego Scrum Mastera. Niewielkie grupy liczące maksymalnie 16 osób, gwarantują, że każdy z uczestników będzie miał czas i przestrzeń by przekazać swoje doświadczenia, opinie i wątpliwości. Dzięki różnorodnemu doświadczeniu wnoszonemu przez uczestników praca w grupie daje uczestnikom nowe perspektywy i świeże spojrzenie na odpowiedzialność Scrum Mastera.

Szkolenia w formie LVC (Live Virtual Class) realizujemy standardowo na platformie Zoom w godzinach 9:00 – 15:00 (wliczając w to przerwy, w sumie około 1h). Dzięki temu unikamy nadmiernego wyczerpania uczestników intensywnymi zajęciami, co ułatwia im wyniesienie wartości ze szkolenia.

Podczas wspólnej pracy z wykorzystaniem narzędzi on-line uczestnicy tworzą wspólny dokument – zapis wglądów i doświadczenia ich konkretnej grupy. Uczestnicy zachowują dostęp do tych zasobów i – co już wiemy od uczestników – wracają do nich, czasem nawet wiele miesięcy po szkoleniu.

Jak w każdym szkoleniu online, które oferujemy, po zajęciach jest dodatkowa sesja Q&A z trenerem, udział w której jest opcjonalny.

Szkolenia online organizowane na zamówienie w formie zamkniętej (dla konkretnej firmy/organizacji) mogą być realizowane z użyciem platformy MS Teams lub w niestandardowych godzinach.

Warsztaty te zostały stworzone na bazie praktycznych doświadczeń – przez Scrum Masterów dla Scrum Masterów.  Professional Scrum Master – Advanced jest więc skoncentrowane na facylitacji, budowaniu i wspieraniu przejrzystości oraz wspólnym odkrywaniu rozwiązań w oparciu o doświadczenie grupy i wartości Scrum.

W czasie dwóch intensywnych dni, uczestnicy poznają najistotniejsze elementy, które wpływają na rozwój Scrum Mastera. Dowiedzą się m.in. w jaki sposób zasady i wartości Scrum pomagają Scrum Masterom w podejmowaniu decyzji i w jaki sposób Scrum Master może wpływać na środowisko, w jakim pracuje Zespół Scrum, tworząc tym samym warunki do rozwoju zwinności. Rola doświadczonego Scrum Mastera jest złożona, dlatego powinien on przyjmować różne postawy, zależnie od potrzeb. Kolejnym zadaniem Scrum Mastera jest pomoc zarządowi i innym interesariuszom w organizacji w zrozumieniu korzyści, jakie niesie ze sobą Agile i praca w Scrumie. Dlatego doświadczony Scrum Master powinien posiadać szeroką wiedzę, dzięki której zyska zaufanie tak Zespołu jak i interesariuszy.

Podczas warsztatów, prowadzący je trener podzieli się swoimi doświadczeniami, a także zaproponuje ćwiczenia, które pozwolą w praktyczny sposób poznać narzędzia i techniki pracy dobrego Scrum Mastera. Niewielkie grupy liczące maksymalnie 16 osób, gwarantują, że każdy z uczestników będzie miał czas i przestrzeń by przekazać swoje doświadczenia, opinie i wątpliwości. Dzięki różnorodnemu doświadczeniu wnoszonemu przez uczestników praca w grupie daje uczestnikom nowe perspektywy i świeże spojrzenie na odpowiedzialność Scrum Mastera.

Więcej  

Program szkolenia

Podczas warsztatów poruszane są m.in. następujące zagadnienia:

 • Złożoność odpowiedzialności Scrum Mastera
 • Konflikty w Zespole Scrumowym
 • Usuwanie przeszkód w pracy Zespołu Scrum
 • Techniki usprawniające pracę
 • Jak istotne jest tworzenie „ukończonego” (done) Przyrostu
 • Cele Sprintów
 • Cele wydarzeń scrumowych
 • Rola zarządu w Scrumie
 • Jak skutecznie dostarczać produkt
 • Miary (ang. metrics) w Scrumie
 • Jak wspierać Product Ownera
 • Scrum Master jako Agent zmian

Akredytacja

Certyfikacja

Certyfikat Professional Scrum Master II

Warsztaty PSM-A powiązane są z certyfikatem o tej samej nazwie przyznawanym przez Scrum.org. Uczestnicy otrzymają specjalny kod upoważniający do bezpłatnego przystąpienia do egzaminu PSM II oraz 40% zniżki na egzamin PSM III.

Jak wygląda egzamin PSM II?

Egzamin Professional Scrum Master II ma postać egzaminu testowego, składającego się z pytań jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru oraz Prawda/Fałsz. Egzamin prezentuje zaawansowany poziom trudności, obejmuje 30 pytań i trwa 90 minut. Dostępny jest wyłącznie w języku angielskim. By uzyskać certyfikat PSM – II należy udzielić 85% poprawnych odpowiedzi.

Szkolenie nie jest zaprojektowane jako przygotowanie do egzaminu certyfikacyjnego PSM-II. W szczególności w czasie zajęć nie omawiamy pytań egzaminacyjnych lub podobnych. Celem szkolenia jest podniesienie kwalifikacji i skuteczności uczestniczących w nim Scrum Masterów. Dobry wynik egzaminacyjny jest dodatkowym bonusem, aczkolwiek zależy on od innych czynników m.in. poziomu znajomości języka angielskiego, doświadczenia itp. Udział w szkoleniu nie zastępuje doświadczenia w pracy z zespołami, a jedynie je uzupełnia – z tego powodu zalecamy uczestnictwo osobom mającym co najmniej rok doświadczenia jako Scrum Masterzy. 

Trenerzy

Warunki zakupu

Jako lider szkoleń Scrum i Agile w Polsce, możemy zaproponować Państwu wyjątkowo atrakcyjne ceny. Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT.

Professional Scrum Master – Advanced jest także dostępne jako szkolenie zamknięte, czyli organizowane na zlecenie konkretnej firmy. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

Online Stacjonarne

Cena zawiera:

 • 16 godzin intensywnego treningu ze stosowania Scruma i rozwoju w roli Scrum Mastera,
 • ponad 16 godzin bezpośredniego kontaktu z doświadczonym trenerem PST, w tym możliwość dyskusji na dodatkowych sesjach Q&A,
 • bezpłatny egzamin Professional Scrum Master II i zniżka 40% na egzamin Professional Scrum Master III (egzaminy przeprowadzane przez Scrum.org),
 • 2 podejścia do egzaminu certyfikacyjnego PSM-II – jeśli podejdziesz do egzaminu PSM-II w ciągu 14 dni po otrzymaniu kodu od Scrum.org, ale nie uda Ci się uzyskać certyfikatu, możesz bezpłatnie przystąpić do egzaminu po raz drugi.

Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji.

Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność odesłania formularzy.

Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane.

W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail: szkolenia@codesprinters.com lub telefonicznie +48 (12) 379 34 14.

Cena zawiera:

 • 2 dni intensywnego treningu ze stosowania Scruma i rozwoju w roli Scrum Mastera,
 • 2 dni bezpośredniego kontaktu z doświadczonym trenerem PST,
 • bezpłatny egzamin Professional Scrum Master II i zniżka 40% na egzamin Professional Scrum Master III (egzaminy przeprowadzane przez Scrum.org),
 • 2 podejścia do egzaminu certyfikacyjnego PSM-II – jeśli podejdziesz do egzaminu PSM-II w ciągu 14 dni po otrzymaniu kodu od Scrum.org, ale nie uda Ci się uzyskać certyfikatu, możesz bezpłatnie przystąpić do egzaminu po raz drugi,
 • drukowane materiały szkoleniowe,
 • obiad, kawę, herbatę, napoje i ciasteczka w ciągu dnia.

Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji.

Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność odesłania formularzy.

Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane.

W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail: szkolenia@codesprinters.com lub telefonicznie +48 (12) 379 34 14.

Najbliższy termin szkolenia

Zapytanie o prywatne szkolenie

Możemy zrealizować to szkolenie w twojej organizacji w formie zamkniętej (niepublicznej). Użyj przycisku poniżej aby przekazać nam informacje niezbędne do przygotowania oferty.

Zamów szkolenie zamknięte

Sprawdź inne szkolenia

Ten portal używa cookies aby zapewnić jego sprawne działanie. Akceptacja cookies jest do tego wymagana. Można też odmówić zgody na użycie cookies i opuścić portal. Aby dowiedzieć się jak używamy cookies zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Akceptuję cookies Nie zgadzam się
Cookies utworzone podczas przeglądania portalu zostały usunięte i można go teraz bezpiecznie opuścić. Dalsze przeglądanie naszych stron spowoduje ponowne wyświetlenie monitu o akceptację cookies.