Behavior-Driven Development
Behavior-Driven Development to zaawansowane warsztaty przeznaczone dla całych zespołów wytwarzających produkty informatyczne.
Jak wziąć udział w tym szkoleniu?
Opis szkolenia
Behavior-Driven Development to zaawansowane warsztaty przeznaczone dla całych zespołów wytwarzających produkty informatyczne. Dzięki zamkniętemu szkoleniu, w którym uczestnikami są deweloperzy i osoby odpowiedzialne za tworzenie wymagań, granica między sferą biznesową a IT korzystnie zaciera się na rzecz nowoczesnych sposobów współpracy.
Warsztaty składają się w całości z praktycznych ćwiczeń przeplatanych odrobiną koniecznej teorii.
Przez pierwszą połowę warsztatów uczestniczą w nich zarówno developerzy jak i osoby z “biznesu” odpowiedzialne za definiowanie wymagań i zarządzanie nimi. W tym czasie ćwiczymy głównie praktyki wspólnego tworzenia wymagań oraz zarządzania nimi w taki sposób by maksymalizować wartość biznesową.
Druga część warsztatów skierowana jest głównie do programistów i testerów. Skupiamy się na poznaniu narzędzi i technik tworzenia testów automatycznych będących jednocześnie wykonywalną dokumentacją.
Uczestnicy szkolenia będą potrafili skonfigurować i obsługiwać środowisko do automatycznych testów akceptacyjnych oraz używać narzędzi wspomagających wytwarzanie oprogramowania w podejściu BDD.
Program szkolenia
Część pierwsza (przeznaczona zarówno dla developerów jak i osób z biznesu)
- Wstęp do Agile
- Czym jest Behavior Driven Development?
- Tworzenie i analiza wymagań
- W jaki sposób wybierać wymagania do zaimplementowania?
- Wartość Biznesowa a pieniądze
- Role i zadania w zespole kros-funkcjonalnym (w tym rola analityka)
- Kiedy stosować BDD?
- Model Cynefin i jego przełożenie na proces wytwarzania oprogramowania
- User Stories i Scenariusze (czy też przypadki użycia) – jak je tworzyć, jak nimi zarządzać?
- Tworzenie i zarządzanie backlogiem produktu
- Korzyści z zastosowania BDD
Część druga (przeznaczona głównie dla developerów i testerów – oczywiście zapraszamy również osoby z biznesu)
- Narzędzia do automatyzacji testów – omówienie, konfiguracja i praktyka:
- JUnit
- JBehave
- Maven
- FestAssert
- Selenium WebDriver
- Wstęp do Automatyzacji testów
- Utrzymywanie dużej ilości testów – Page Object Pattern a BDD
- Continuous Integration
- Kiedy stosować TDD a kiedy BDD?
- User Stories – teoria i praktyka
- Warianty językowe podczas tworzenia User Stories – definiowanie własnych słowników
- Given – When – Then – czyli jak pisać czytelne testy?
Warunki zakupu
Szkolenie organizowane jest wyłącznie w formie zamkniętej na zamówienie.
Cena szkolenia Behavior-Driven Development jest uzgadniana indywidualnie w zależności od wielkości grupy, lokalizacji szkolenia oraz zakresu współpracy.
W celu ustalenia cen i terminu szkolenia zapraszamy do kontaktu poprzez:
- formularz zamówienia szkolenia zamkniętego (przycisk poniżej),
- e-mail: szkolenia@codesprinters.com,
- telefon: +48 (12) 379 34 14
Zapytanie o prywatne szkolenie
Możemy zrealizować to szkolenie w twojej organizacji w formie zamkniętej (niepublicznej). Użyj przycisku poniżej aby przekazać nam informacje niezbędne do przygotowania oferty.
Zwracamy uwagę, że szkolenie to jest dostępne wyłącznie na zamówienie i nie organizujemy go w formie publicznej z otwartą rejestracją dla uczestników.
Sprawdź inne szkolenia
Samoorganizacja w zespole zwinnym
Dwudniowy warsztat, w czasie którego uczestnicy poznają model samoorganizacji, poziomy delegacji, role zespołowe, dynamikę zmiany grupy w zespół i zasady udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej. Przez dwa dni warsztatów teoria jest przeplatana z praktycznym wykorzystaniem poznawanych pojęć i modeli w odniesieniu do przygotowanego przypadku i doświadczeń uczestników. Czytaj dalejProfessional Scrum Facilitation Skills
Professional Scrum Facilitation Skills™ to interaktywny warsztat zaprojektowany tak, aby pomóc praktykom Scrum rozwinąć sposób myślenia facylitatora, rozwinąć umiejętności facylitacji oraz dowiedzieć się jak wybrać skuteczne techniki facylitacji dla różnych okoliczności. Czytaj dalejRozwiązywanie Konfliktów w Scrum
Umiejętność prowadzenia trudnych rozmów i rozwiązywania konfliktów jest niezbędna w codziennej pracy Scrum Mastera. Jest przydatna również Product Ownerom, członkom zespołów developerskich i kierownikom, bo często są oni stroną sporu lub pomagają w jego rozwiązaniu jako mediatorzy. Czytaj dalej