Agile Testing – Testowanie i Jakość w Agile
Warsztaty skierowane do wszystkich tych, którzy ze względu na przemiany zachodzące w ich organizacjach muszą odnaleźć się w roli Testera w Agile.
Jak wziąć udział w tym szkoleniu?
Opis szkolenia
Jakość w Agile ma o wiele większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Bez zapewnienia wysokiej jakości procesów i stosowania dobrych praktyk developerskich nie może być przecież mowy o dostarczeniu działającego produktu. Jeśli jednak od samego początku trwania projektu zespół dbał o wysoką jakość, to zwinne podejście do wytwarzania oprogramowania z pewnością będzie efektywne i przyniesie dużo większe korzyści niż tradycyjne, „ciężkie” metodyki.
Znaczenie testera w Agile
Rola testera/QA w zwinnych metodykach zasadniczo różni się od roli testera w klasycznych, mocno sformalizowanych podejściach do procesu wytwarzania oprogramowania. Zapomnij o „przerzucaniu piłeczki” między developerami i testerami. Teraz wszyscy członkowie zespołu są wspólnie odpowiedzialni za produkt, co sprawia, że wyraźne podziały ról zacierają się na rzecz wskroś-funkcjonalności zespołu. Pomimo tego, doświadczony tester jest nieocenioną podporą całego procesu tworzenia produktu.
Najważniejsze korzyści
Szkolenie, oprócz wiedzy teoretycznej, składa się z wielu praktycznych ćwiczeń, podczas których uczestnicy zrozumieją i przećwiczą w praktyce:
- sposoby i wartość komunikacji z innymi członkami zespołów,
- różnice w podejściu zwinnym i klasycznym do wytwarzania oprogramowania,
- umiejętności wykrywania nieprawidłowości – i to nie tylko na etapie testowania,
- różnice pomiędzy samoorganizacją a zarządzaniem bezpośrednim,
- wskroś-funkcjonalność zespołów.
Najważniejszą cechą tych warsztatów jest to, że prawie każde omawiane teoretycznie zagadnienie poparte jest praktycznymi ćwiczeniami, obrazującymi wartość i mechanikę działania pewnych procesów, mających istotny wpływ na jakość wytwarzanych produktów.
Podstawowe założenia szkolenia Agile Testing:
Szkolenie Agile Testing – Testowanie i Jakość w Agile to dwa dni poświęcone na omówienie podstawowych pojęć związanych z najpopularniejszymi metodykami lekkimi, takimi jak Scrum, Kanaban, Lean Software Development i eXtreme Programming, ze szczególnym naciskiem na praktyki i procesy jakościowe wynikające ze stosowania powyższych metod, które pozwalają na elastyczne i szybkie budowanie produktów wysokiej jakości.
Szkolenie to zostało przygotowane przez testerów pracujących w zwinnych zespołach dla testerów, którzy dopiero mają pracować w zwinnych zespołach.
Warsztaty Agile Testing skierowane są do wszystkich tych, którzy ze względu na przemiany zachodzące w ich organizacjach muszą odnaleźć się w roli Testera w Agile. W efekcie uczestnicy warsztatów są przygotowywani do efektywnego pełnienia roli testera w zespole wskroś-funkcjonalnym.
Szkolenie skierowane jest głównie do Specjalistów i Inżynierów QA, Managerów, Testerów, Programistów oraz wszystkich, których praca jest związana pośrednio lub bezpośrednio z jakością i procesami wytwarzania oprogramowania.
Trenerzy prowadzący to szkolenie to doświadczeni praktycy – eksperci w zakresie zapewnienia jakości oraz pracy zwinnej.
Program szkolenia
Zagadnienia poruszane podczas szkolenia to między innymi:
- Metody tradycyjne.
- Agile – wprowadzenie.
- Omówienie podstawowych rodzajów Agile:
- Lean Software Development,
- Kanban Software Development,
- XP,
- FDD,
- DSDM.
- Scrum – wprowadzenie.
- Rola testera w Agile:
- Test – Driven Development,
- Behavior – Driven Development,
- Narzędzia,
- Tips & Tricks.
- Continous Integration.
- Podstawy dobrej komunikacji w zespole.
- Proces budowania produktu w Agile.
Trenerzy
Zapytanie o prywatne szkolenie
Możemy zrealizować to szkolenie w twojej organizacji w formie zamkniętej (niepublicznej). Użyj przycisku poniżej aby przekazać nam informacje niezbędne do przygotowania oferty.
Zwracamy uwagę, że szkolenie to jest dostępne wyłącznie na zamówienie i nie organizujemy go w formie publicznej z otwartą rejestracją dla uczestników.
Sprawdź inne szkolenia
Professional Scrum Facilitation Skills
Professional Scrum Facilitation Skills™ to interaktywny warsztat zaprojektowany tak, aby pomóc praktykom Scrum rozwinąć sposób myślenia facylitatora, rozwinąć umiejętności facylitacji oraz dowiedzieć się jak wybrać skuteczne techniki facylitacji dla różnych okoliczności. Czytaj dalejRozwiązywanie Konfliktów w Scrum
Umiejętność prowadzenia trudnych rozmów i rozwiązywania konfliktów jest niezbędna w codziennej pracy Scrum Mastera. Jest przydatna również Product Ownerom, członkom zespołów developerskich i kierownikom, bo często są oni stroną sporu lub pomagają w jego rozwiązaniu jako mediatorzy. Czytaj dalejSamoorganizacja w zespole zwinnym
Dwudniowy warsztat, w czasie którego uczestnicy poznają model samoorganizacji, poziomy delegacji, role zespołowe, dynamikę zmiany grupy w zespół i zasady udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej. Przez dwa dni warsztatów teoria jest przeplatana z praktycznym wykorzystaniem poznawanych pojęć i modeli w odniesieniu do przygotowanego przypadku i doświadczeń uczestników. Czytaj dalej